بلاگ

استخدام صدها هزار کارگر در ژاپن

دولت ژاپن برای جبران کمبود نیروی کار در بخش‌های مختلف این کشور ۵۰۰ هزار کارگر ساده خارجی تا سال ۲۰۲۵ میلادی استخدام خواهد کرد. بنابر اعلام مقامات رسمی ژاپن شروع جذب نیرو از آوریل سال آینده (فروردین و اردیبهشت ۹۸) خواهد بود.

ژاپن با کمبود نیروی کار مواجه است و تصویب این قانون برای کاستن از مشکلات این کشور صورت گرفته است. از تاریخ مذکور اتباع خارجی خواهند توانست در بخش‌های نگهداری از افراد سالمند، کشتی سازی، ساختمان، کشاورزی و مسکن این کشور مشغول به کار شوند. مجوز کارگران خارجی در این بخش‌ها بعد از گذراندن آزمون‌های شغلی و زبان ژاپنی که از آوریل آینده شروع می‌شود، ۵ سال خواهد بود. 
در بخش آزمون زبان، متقاضیان باید مهارت توانایی درک مکالمه آهسته و انجام کارهای اساسی را کسب کنند. طبق قانون جدید دو نوع ویزای جدید صادر خواهد شد. کارگران دسته اول در صورتی که مهارت کاری داشته باشند و زبان ژاپنی در حد نیاز بدانند، ویزای تا ۵ سال دریافت خواهند کرد. کارگران با مهارت بالاتر و بیشتر ویزای دسته دوم را دریافت خواهند کرد که این افراد در نهایت خواهند توانست اقامت ژاپن را بگیرند. 
موسسه حقوقی بین‌المللی سفیران آتیه‌ساز با کادر مجرب وکلای پایه یک دادگستری جامع‌ترین و امن‌ترین مشاوره و راهنمایی را در مسیر مهاجرت برایتان فراهم نموده است. جهت اطلاع بیشتر با دفتر موسسه تماس بگیرید.