بلاگ

چرا به وکیل نیاز داریم؟

با مراجعه به وکیل: اولاً- متوجه می‌شوید که اساسا حقی دارید یا نه؟

با مراجعه به وکیل:
اولاً- متوجه می‌شوید که اساسا حقی دارید یا نه؟
ثانیاً- وکیل بررسی خواهد کرد آیا دلایل شما برای اثبات حقتان کافی و به اصطلاح «محکمه پسند» است یا نه؟
اگر پاسخ هر دو مورد مثبت بود آنگاه وکیل است که می‌داند و بلد است دلايل شما را در قالب چه دادخواست یا شکایتی مطرح کند که امید به پیروزی بیشتر باشد.
به این ترتیب اگر اصل حق وجود نداشته باشد و یا ادله کافی برای اثبات آن موجود نباشد، از درگیر شدن در ماجرایی كه نتیجه‌اش جز اتلاف وقت، هزینه و فشار روحی نیست، رهایی خواهید یافت. همچنین وکیل در صورت وجود حق و ادله اثباتی، احتمالات مختلف و احیاناً میزان پیشرفت کار را برای شما تشریح خواهد کرد تا با اطلاعات کافی و چشم باز تصمیم بگیرید.
بنابراین، اگر كار به مرحله دعوا و شکایت و دادخواست رسید، هیچ کتاب، جزوه و نواری نمی‌تواند جای وکیل را بگیرد و شما را از مراجعه به او بی‌نیاز کند. با مطالعه و افزایش آگاهی حقوقی می‌توانید از قرار گرفتن در موقعیتی که موجب ایجاد اختلافات حقوقی گردد پيشگيری به عمل آورید، اما اگر دعوا ايجاد شد با اتكا به اين مطالعات سعی نكنيد «وكيل خود باشيد».
مرحوم دکتر سیدحسن امامی از علمای مسلم علم حقوق و استاد دانشگاه تهران، که شش جلد کتاب حقوق مدنی‌اش به عنوان مرجعی برای حقوق ایران مطرح است با اینکه خودش دارای پروانه وکالت بود به آن دسته از اساتید دانشکده حقوق که پروانه وکالت داشتند می‌گفت: «درست است که استاد حقوق هستید و درست است که پروانه وکالت هم دارید، اما اگر در کارها و امور شخصی یا مربوط به نزدیکان، گذرتان به دادگستری افتاد، حتماً نزد وکلای حرفه‌ای که کارشان وکالت است، بروید». با توجه به آنچه در بالا ذکر شد وجود وکیل و مشاور حرفه‌ای در معیت شما بسیار حیاتی است و تاثیر مستقیم در نتیجه پرونده و احقاق یا ضایع شدن حقتان دارد. موسسه حقوقی بین‌المللی سفیران آتیه‌ساز با کادر مجرب متشکل از وکلای پایه یک دادگستری که هر کدام در حوزه‌ی خاصی از علم حقوق تخصص دارند با تشکیل اتاق فکر و بررسی دقیق مشکلات موکلین با توسل به خرد جمعی بهترین نتیجه را برای موکلین خود تضمین می‌نماید.